Do Bologne sa dostane krátkym letom priamo z Bratislavy, ani nie za hodinu môžete obdivovať toto nádherné talianske mesto ležiace ne severe Talianska. Často sa nazýva aj červeným vďaka budovám z neomietnutých tehál. Keďže je križovatkou medzi severom a juhom, patrí k najbohatším mestám s najlepšími podmienkami na život. Čo všetko stojí v Bologne za videnie?
Bolonská univerzita
Univerzita je najstaršou v Európe a iste stojí za návštevu. Nádherná architektúra z roku 1088, atmosféra študentské ho života a duch známych osobností, ktorí tu študovali (Dante Alighieri, Mikuláš Kopernik, Umberto Eco) dodávajú budove pátos. Univerzitu navštevuje vyše 100 000 študentov, ktorí majú na výber 23 fakúlt.
Bazilika San Petronio
Kostol je zasvätený patrónovi mesta a je postavený v gotickom štýle. Zvláštnosťou je, že nebol dokončený, aby nezatienil veľkosťou a veľkoleposťou Baziliku svätého Petra v Ríme. Na skok od kostola vás zaskočia davy turistov a študentov, ktorí obdivujú barokovú Neptúnovú fontánu.
Radnica Palazzo Comunale
Budova bola v minulosti majetkom známej rodiny Accursio. Dnes v nej okrem iného sídli aj múzeum Morandi venované umeniu jednému z najväčším maliarov 20. storočia Georgimu Morandi a iným maliarom stredoveku.
Bolonské arkády
Arkády sú pre turistov ochranou aj počas nepriaznivého počasia. Sú totiž dlhé neuveriteľných 45 kilometrov a zabezpečia vám tak príjemnú prechádzku mestom, či nákupy v jednom z početných obchodov.
Veže Asinelli a Garisenda
Sú symbolom mesta, prvá menovaná je vysoká 97 metrov a druhá 48 metrov. Zreštaurovaná veža Asinelli ponúka nádherný výhľad na celé mesto, musíte sa však pripraviť na 498 schodov!
V Bologhe si treba vychutnať aj mieste kulinárske špeciality ako lasagne, či známe Bolonské špagety. Iste nebudete sklamaní, ak si dáte pravú taliansku pizzu, ktorá chutí v Taliansku naozaj najlepšie. Nasýtení tak môžete spoznávať ďalšie pamiatky ako napríklad Palazzo dei Notai, Palazzo dei Podesta, či Katedrálu San Pietro na Via Indipendenza. Dajte šancu Bologni a iste neoľutujete.